Lily and Dash (2020)

Klasik Amerikan gençlik dizilerinin Noel ve Yılbaşı temalı eğlenceli dizilerinden biri diye başlarsam muhtemelen yazıyı kapatacaksınız. Ben de bu tarz bir diziyi izlemek konusunda kararsız kalırdım. Ancak şöyle bir göz atayım diyerek kendimi 8 bölümü de izleyip bitirivermiş buldum. Tıpkı bir iki tane yiyip bırakmaya karar verdiğim ama sonunda dibini gördüğüm cipsler gibi.

Neden bu kadar sürüklediğine gelince ilk sebep dizinin New York’ta bir kitapçıda başlıyor oluşuydu: Strand. Strand çok uzun zamandır gitmeyi istediğim kitapçılar listesinde yer alan bir kitapçı. Evet sadece kitap listeleri değil, kitapçı ve kütüphane listeleri tutmak da bence çok keyifli.

Kaynak: nydailynews

17 yaşındaki Lily abisinin tavsiyesi ile kuzeninin çalıştığı Strand’de sevdiği kitapların arasına kırmızı bir defter saklıyor ve bu defter aracılığıyla yeni yıl ruhunu paylaşabileceği ve yeni yıl mucizesini gerçekleştirebileceği birisini oyuna davet ediyor. Doğruluk mu cesaret mi oyununun gerçek hayatta hiç tanışmamış iki kişi tarafından bir defter üzerinden oynandığına tanık olduğumuz bir dizi. Kitapçının içinde farklı kitapların aralarında gizlenmiş ipuçlarını bulmak çok eğlenceli olsa gerek.

Lily ve Dash bambaşka bir kültür ve çevrede büyüseler de ortak ilgi alanları kitaplar olunca çok iyi anlaşabileceklerini düşünüyorlar. Çünkü aslında ikisi için de kitaplar yalnız yaşamlarında sığınabilecekleri bir dünya sunuyor onlara. Lily’nin hayatı tamamen Asya kökenli ailesi ve tuhaf davrandığı için arkadaşları tarafından dışlandıktan sonra takıldığı yetişkin koro grubundan oluşuyor. Kendi elbiselerini kendi diken tatlı kızın oyun arkadaşı Dash ise çektiği aşk acısının ardından tüm arkadaşlarını ve ailesini kendinden uzaklaştırarak yalnız bir Yeni Yıl tatili geçirmenin peşinde. Tabi bu yeni yılda kendisini en huzurlu hissettiği yer de bir kitapçı.

Aile bağları, dostluklar, yeni deneyimler ve romantizm kokulu Yılbaşı temalı filmleri, dizilerini izlemek için belki biraz erken ama keyifle geçireceğiniz bir hafta sonu için ideal.

Dizinin Rachel Cohn tarafından yazılan aynı isimli üç kitaplık serisinin ilk kitabının ekrana uyarlanmış hali olduğunu da ekleyeyim. Diğer kitaplar ile dizi devam eder mi, hep birlikte göreceğiz.

Keyifli seyirler.

One thought on “Lily and Dash (2020)”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s