Country at Heart (2020)

Country müziği sevenlerden misiniz? Peki içinde Country Müziği olan filmler ilginizi çekiyor mu? Cevap evetse tam aradığınız filmlerden birini daha buldunuz. Hafta sonu karantinalarının vazgeçilmez film ve dizi arayışlarınız arasında yer verebileceğini müzikal ve romantik bir film var elinizde.

Başkarakter Shayna ailesinden uzakta çocukluk hayalinin peşinden müzisyen olmak için sürekli seçmelere giren, sesini insanlara duyurabileceği her yerde çekinmeden şarkı söylemeye devam eden genç bir kadın. Her insanın denemekten ve görmeyi hakettiğini inandığı karşılığı göremediğinden usandığı gibi Shayna’da bir süre sonra hayal kırıklığı, iç sıkıntısı ve moral bozukluğu ile babasının çiftliğine Silverado’ya geri dönüyor. Tesadüfe bakın ki Shayna’nın babasının çiftliğinde, Silverado’da, o haftasonu bir sonbahar festivali yapılıyor. Kasaba festival için hayli heyecanlı ve başı kalabalık.

Bu sırada çok ünlü bir country müziği sanatçısı olan Duke’un şirketi onun yeni albümünde kullanmak üzere Duke’un çok eski arkadaşı olan Grady’den şarkı istiyor. Aralarının pek de iyi olmadığını ve her zaman hafif üzgün bakışlar ile kalp kırıcı bir hikayelerinin olduğunu seziyoruz bu iki arkadaşın. Grady, Duke için şarkı yazmak üzere gerekli ilhamı bulamadığı için onun haftasonu sahne alacağı Silverado’ya gidip biraz keşif yapmak istiyor. Çünkü yetiştirebilirse şarkıyı yazacak ve Duke’un o haftasonu söylemesini sağlayacak.

Eee Silverado küçücük bir kasaba.. Shayna ve Grady’nin birbirlerini keşfetmeleri ve arkadaşlık kurmaları uzun sürmüyor. Grady onun müzisyenliğine gün be gün tanık olurken Duke için yazılması gereken şarkı için birlikte çalışmaya başlıyorlar.

Credit: ©2019 Crown Media United States LLC/Photographer: Shane Mahood

Konusu ve işlenişi itibariyle çok komplike bir film değil. 1 saat 30 dakikalık bir keyifli zaman sağlıyor. Ama bu zaman sunulan görüntüler ve keyifli müziklerle boşa geçen bir zaman olmuyor.

Özellikle ben son zamanlarda insanları maskesiz görmeyi ne kadar özlediğimi fark ediyorum filmleri izlerken. Müzik festivalleri, kalabalık eğlenceli akşam yemekleri, arkadaşlarla keyifli oyunlar ve danslar..

Normal sandığımız şeyler artık özlem duyduklarımıza dönüştü. Sahi bir daha hepimiz normalleşebilecek miyiz gerçekten?

Yoksa maskelerimizi çıkardığımızda, konserlere vs. gidip normal gibi davranırken aklımızda hep 2020’nin bu karanlık anormalliği mi gelecek..?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s