K’NEX IMAGINE Serisinden…

Bir önceki yazılarımda soru-cevap konsepti içerisinde K’NEX ile ilgili birçok temel bilgiye ulaştığımızı düşünüyorum. Bu yazımda sizlere K’nex Imagine serisinin en temel üç inşa setini tanıtacağım. Bu setlerin isimleri aşağıdaki gibidir: (Setleri satın almak isteyenler için Türkiye resmi distribütörünün sitesinden linkler de paylaşılmıştır.)

1. Rocket Car Building Set (Satın almak için buraya)

2. Motorcycle Building Set (Satın almak için buraya)

3. Stealth Plane Building Set (Satın almak için buraya)

Setlerin isimlerini öğrendikten sonra, artık setlerin fotoğraflarına da bakabiliriz, herhalde.


Her bir set içerisinden çıkan parçalar ile yukarıda gördüğünüz yapılar inşa edilmektedir. Tabii ki, her set içerisinden fazla parçalar da çıkmakta; ancak bu parçaların kullanılacağı bir yer daha var! O da, bu üç seti aldığınız takdirde, bu üç set içerisindeki parçaları kullanarak büyük bir helikopter inşa etmek. Helikopter de aşağıdaki gibi.

Fakat… Bu helikopteri inşa ederken çok üzücü bir olaya tanık olacaksınız. O da bir (1) parçanın eksik olması. Bu üç set içerisinden çıkan kısa beyaz çubuklar, maalesef, helikopterin yapımında 1 parça eksik kalıyor. Bu durum canınızı sıkabilir; ancak farklı bir parça ile bunu telafi etmeniz de mümkün, tabii ki. Ben de kısa beyaz çubuk yerine, yeşil kısa çubuğu kullandım ve inşayı tamamladım.

BONUS: Motorcycle ve Stealth Plane yapı setlerindeki parçaları kullanarak, kendi yaratıcılığım doğrultusunda aşağıdaki motorsikleti ortaya çıkarttım. Buna benzer modeller çıkartmak istiyorsanız, benim modelimden de yararlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s